Lešení se skoro krade!

Kdo kdy byl na stavbě a pracoval tam, ví, že pokud nemáte vlastní lešení, těžko pochodíte. Kvalitní lešení, ale i to starší a opotřebované, se pěkně může prodražit, a přitom jde jenom o pár železných tyčí spojených k sobě. Zdánlivě jednoduchá věc, kterou by člověk měl dostat za pár stovek i v každém hobby marketu, není zas tak lehká na sehnání. Většinou se lešení půjčuje, kontaktuje se kvůli tomu hned několik známých – a také se lešení krade. Je to častý fenomén hlavně na stavbách ve větších městech u větších firem – najatí dělníci z jiné firmy si prostě lešení vezmou. A pak vyšetřujte, kdo to vzal nebo odvez, když se vám tam za celou směnu vystřídá hned několik desítek dělníků z různých firem. Často to nemusí být ani dělníci, ale ti jsou zejména rádi za dobré lešení, které s nimi nespadne, jakmile na ně položíte i kbelík betonu.
lešení u budovy.jpg

Kvalita, dobrá cena, spolehlivost

Někdy je dobré si připlatit, pokud máte skutečně pocit, že tohle je opravdu to lešení, které vydrží věky a veškeré útrapy a špatné zacházení na stavbě. Jistě, nemusí to být zase za půl milionu, ale pokud cena dosahuje několika tisíc ba víc, není to zas takový problém. Pokud ale můžete a máte kde sehnat stejně dobré lešení za polovic, ne-li za hubičku, tak se určitě obraťte tam.

je o nutnosti lešení na každé stavbě. A je to tak. Ať již stavíte chatku, stodolu, dům nebo byt, vždycky je třeba být vyšší, než skutečně jsme. A dokud toto odvětví neovládnou stavební roboti, tak bude neustále třeba lidí, kteří budou muset šplhat do těch výšek. Ani pokud stavíte maličkou stavbu doma, neobejdete se bez lešení, protože po žebříku se to velmi špatně dělá a nemáte tam takový „prostor“, jaký byste potřebovali.

stavební kolečko.jpg

Někdy máte i možnost dostat lešení zadarmo, ale to se potom opravdu důkladně podívejte, jestli je vůbec bezpečné a „provozu“ schopné.