Počítačové hry pro každého

Venku prší, přátelé nemají čas, nebo jste jen příliš unavení, a hledáte zábavu na večer, při které se skvěle odreagujete? Tady jsou počítačové hry, na které nemusíte být zrovna profesionální hráč, ani je hrát pravidelně, ale stejně se příjemně zabavíte.

minecraft město

Witch it

Také jste jako děti milovali hru na schovávanou? Pak je tato hra něco pro vás. Principem hry je rozdělení na dvě skupiny: čarodějnice, a lovce čarodějnic. Čarodějnice se v krátkém čase musí schovat, k čemuž využijí jednu ze dvou, předem zvolených schopností. Mohou se například proměnit v nějaký předmět, nebo se začarovat do již existujícího předmětu. Lovci je pak musí pomocí jiných schopností hledat, a zabíjet. Hra sama zvolí, zda budete v onom kole lovec, či čarodějnice, což se bude různě střídat. V případě, že jste čarodějnice, a lovci vás dostanou, okamžitě se z vás stane lovec, a hledáte ostatní čarodějnice. Každé kolo se odehrává v jedné z mnoha různých vesniček, či map, které si hráči zvolí vždy při hlasování. Budete se lépe schovávat, nebo budete nepřekonatelným lovcem?

čarodějnický kotlík

Minecraft

Jednou z nejslavnějších her na celém světě je hra Minecraft, která možná vypadá jednoduše, ale když začnete hrát, objevíte mnoho různých překvapení. Ve hře musíte bojovat s monstry, stavět si úkryty, či domy z pomocí vámi natěženého materiálu, vyrábět si zbraně, oblečení, shánět jídlo. Postavit můžete absolutně cokoliv, protože v tomto vás hra neomezuje. Jen musíte myslet na to, že téměř všechny prvky ve hře mají tvar kostek. Postupně začnete těžit dražší materiály, objevovat nové světy, nebo prozkoumávat mapu, která nikdy nekončí. Nacházíte se vždy v nějakém regionu, který je něčím typický. Můžete být v zimním rajonu, potkávat lední medvědy, nebo na pláži, v pralese…atd. Zvířat je tu rovněž spousta, a možností, co vše vyrobit je nespočet. Hra je především o vaší fantazii.

Zábava vhodná pro všechny – V čem je prospěšná virtuální realita?

Hledáte ideální zábavu pro celou rodinu, chcete zkusit něco, co jste nikdy nezkusili? Určitě vás zaujme virtuální realita a tu si můžete dopřát i doma. 

Zábava vhodná pro všechny – V čem je prospěšná virtuální realita? 

Tak trošku mimo naši realitu se chceme občas ocitnout všichni. A právě virtuální realita umožňuje útěk od všedních starostí, útěk do jiného světa a navíc poskytuje zábavu a vyžití úplně všem. Nové technologie ovládají svět, to víme všichni. Za virtuální realitou ale nemusíte chodit úplně daleko, protože ji můžete mít i prostřednictvím svého počítače a stačí vám k tomu jen vhodné speciální brýle. Jenže virtuální realita není jen o zábavě. Také může vzdělávat nebo pomáhat při psychických problémech. 

brýle na virtuální realitu

Doma nebo venku? 

Pokud máte doma počítat nebo chytrou televizi, stačí vám, když si pořídíte brýle na virtuální realitu a ve světě, kde je všechno jiné, můžete být okamžitě. Herny pro děti ale i dospělé s virtuální realitou ale nejdete dnes i téměř v každém větším městě, protože tahle zábava stále více táhne všechny, nejen nadšence do počítačových her. Tahle speciální technologie se ale zdaleka nevyužívá jen  pro zábavu a nekrátí jen volné chvilky. 

Virtuální realita se již dlouho využívá ve výcvikových táborech, využívají ji vojáci ale i lékaři a samozřejmě i lidé z jiných odvětví. Díky virtuální realitě jsou dobře proškolováni i například piloti ale my ostatní ji známe jen ve spojitosti s jakýmsi neexistujícím světem v počítačových hrách. Zážitek ale přinese opravdu každému a nejen to. 

virtuální realita

Kde virtuální realita prospívá? 

Staří lidé bývají většinou opuštění, mohou mít nemoci a hodně seniorů se musí potýkat s Alzheimerovou chorobou. Právě s psychickými obtížemi a nemocemi tohoto typu umí virtuální realita hodně pomáhat. Existují dokonce domovy pro seniory, které se na tohle zaměřují a svým klientům zábavu ale vlastně i terapii v podobě virtuální reality přinášejí. Nejde tedy jen o bezduchou zábavu pro krácení času a zabavení dětí. 

Virtuální realita skutečně pomáhá a to zejména v boji s duševními nemocemi. 

Základem úspěchu je strava

Pokud chcete, aby bylo hubnutí skutečně efektivní, a Vy jste se dočkali výsledků, měli byste se zaměřit především na stravu. Je totiž velice důležité, abyste svému tělu mohli nabídnout vše, co by mohlo potřebovat. Když tedy budete dodržovat vyvážený jídelníček, tak si můžete být naprosto jistí tím, že se dočkáte výsledků. Když vhodné stravování navíc zkombinujete s nějakým pohybem, který Vás bude bavit, nemůže se stát, že byste nebyli úspěšní. A proto nic nepodceňujte a udělejte něco pro svoji spokojenost. Hubnutí nemusí být tak náročné, jak si vlastně mnozí myslí.

Vše se dá udělat snadněji
Můžete si totiž být naprosto jistí tím, že si všechno můžete tak nějak usnadnit. Pokud se trápíte s jídelníčkem, nemáte čas na přípravu jídel a stále tak nějak tápete, rozhodně by se Vám mohla osvědčit jedna velice oblíbená možnost. Díky budete mít vždy po ruce takové pokrmy, které Vám nabídnou všechny potřebné živiny.

jablka, hruška, pomeranč

S jejich přípravou se ovšem nebudete muset zalamovat, což je samozřejmě velice příjemné a pro mnohé rozhodující. Jídlo Vám vždy bude doručeno na Vámi určenou adresu, takže si s ničím nebudete muset dělat starosti.

Kvalitní pokrmy na dosah ruky
Jistota je taková, že vždy budete mít po ruce kvalitní, chutné a výživné pokrmy, díky kterým bude mít Vaše tělo vše, co by mohlo potřebovat. Vy si nebudete muset dělat starosti s přípravou, čímž ušetříte nejen mnoho času. Navíc si zaručeně přijdete na své, protože veškeré pokrmy jsou připravovány z vysoce kvalitních surovin, které jsou chutné a dodají Vašemu tělu vše, co by mohlo potřebovat.

Neváhejte tedy a udělejte něco pro svoji spokojenost. Hubnutí nemusí být náročné, stačí jenom vědět, jak na to.

cherry rajčátka