Neplaťte za nájem

Přemýšlíte nad tím, že si postavíte vlastní dům?
Kdo chce bydlet ve svém domě, musí mít vyřešení finance. Pak už záleží jen na tom, jestli se vydáte cestou rekonstrukce staršího domu a nebo se vrhnete do výstavby nového domu. Pokud najdete opravdový architektonický klenot, byla by velká škoda jej zbourat. Vždy samozřejmě záleží na stavu domu. Ale pokud nenajdete nic, co by za to stálo, je pro vás nejspíš nejlepším řešením novostavba. Z hlediska financí je často levnější, a co se týče byrokratické zátěže, jsou novostavby často jednodušší na vyřízení stavebního povolení, protože vám odpadne řešení demolice stávajícího domu.

klíč od domu

Existují firmy, které vám postaví celý dům na klíč. To znamená, že si prohlédnete rodinné domy – katalog Enerdomy, a vyberete si dům, který vám bude plně vyhovovat. Řada firem stavící na klíč bude mít nabídku svých typových projektů na webu, takže se můžete informovat předem. Vyberete si projekt, jaký vám bude vyhovovat. Například enerdomy.cz nabízí i možnost zhotovení projektu přímo podle vašich potřeb, takže můžete mít svůj individuální dům rovněž na klíč.

Řada firem vám může pomoct nejen s individuálním projektem, ale i s vyřízením stavebního povolení. Pokud chcete vědět, jaké možnosti vám firma nabízí, aktivně se o možnosti zajímejte. Pro řadu firem je běžné, že pomáhají klientům nejen s projekty, ale s celou řadou dalších záležitostí, které předcházejí stavbě domu.

nový dům

Firmu vybírejte pečlivě
Abyste vybrali firmu, která opravdu staví domy v termínu a sjednané kvalitě, musíte si vybrat podle recenzí klientů. Nikdy nepodepisujte smlouvu s firmou, o které nic nevíte. Na internetu se dá najít leccos, tak toho využijte a zjistěte si o stavební firmě všechny dostupné informace. Díky tomu budete vědět, s kým smlouvu podepisovat a s kým rozhodně ne. Ušetříte si tak spoustu starostí a problémů.

Bílý sport

Tenisová raketa Head Sportoaza.cz je taková, že je velmi kvalitní a taky je velmi žádaná tečka. Já jsem začala hrát tenis, když mi bylo šest let. A musím říct, že mi to opravdu velmi bavilo. A vůbec si nedokážu představit, co bych dělala, kdyby vůbec nebyl tenis. Protože moje maminka a taky můj otec hráli tenis. A oni říkali, že to byla jejich nejoblíbenější aktivita, když měli volný čas. Protože ho chtěli hrát oba dva profesionálně, ale vůbec se jim to nepodařilo. Takže nic jim nezbylo než si akorát zkrátit dlouhou chvíli tenisem. A samozřejmě, že když je tenis tak bavil, tak chtěli taky kvalitní vybavení. A proto tenisová raketa Head byla opravdu to pravé ořechové.

Tenisová raketa musí být kvalitní.

Dokonce můj otec měl taky pěknou velkou sbírku tenisových raket. Měl jich asi patnáct a vůbec se nechtěl žádné vzdát. Moje maminka měla pouze čtyři a moc ráda je střídala. A taky dokonce řekla, že mezi těmi tenisovými raketami má jednu oblíbenou, se kterou moc ráda hraje. Taky tam má jednu tenisovou raketu, se kterou prý stále vyhrává. A nevím, jestli je to pravda, ale podle mě je tohle spíše o náhodě. A tak jsem si řekla, že bych se taky do toho tenisu mohla pustit. A taky jsem si vybrala tenisovou raketu Head. Tenisová raketa Head je z velmi odolného materiálu a má opravdu krásný výplet.

Hrajete tenis?

Mně se tahle tenisová raketa líbila ihned v obchodě na první pohled. Navíc taky jsem byla ráda, že mi tuto raketu moje maminka a taky můj otec doporučili. Takže nyní je mi už třicet let a tenis hraji stále. A dokonce si zahraji taky s mojí mámou a otcem. A i když oni už nehraji tak často, zatím stále jsou perfektní v této hře. A vás taky baví hrát tenis anebo vás baví jiný sport? Myslím si, že je opravdu mnoho druhů sportů, kterých je na výběr. Ale tenis je hra, ve které se musíte opravdu hodně soustředit a je to taky docela náročné na fyzičku. Já jsem si díky tenisu taky zpevnila pěkně tělo.

Tažná zařízení nejsou pro lenochy

Dovolená se dá trávit mnoha odlišnými způsoby, které lze zařadit do dvou základních skupin. Do té první patří ti, co se nechají obskakovat, nehnou se z místa, dopřávají si různé pochoutky na jídelním lístku a maximálně se jdou večer projít kolem penzionu nebo po mořské pláži. Sport jim nic neříká, a vyhovuje jim, když se o organizaci volného času postará někdo jiný. Tito lidé mohou vydržet třeba celý den na pobřežní pláži nebo na terase horské chalupy s výhledem do údolí. Hrají tu deskové hry a jsou spokojení.

auto Saab

Druhá skupina rekreantů je pravý opak, jsou velmi akční, rádi si organizují vše po svém, neustále jsou v pohybu a jsou sportovně založení. Jejich ideální dovolená bude třeba na kolech, v zimě na lyžích, a v parném létě u vody, ale ne na pláži, nýbrž v kánoi na říční hladině. Tito lidé také mnohdy potřebují svůj vlastní vůz, vybavený tažným zařízením.

přívěsný vozík na tažné zařízení

Tažné zařízení na auto Saab https://www.amsa.cz/Saab-65870 je nepostradatelný pomocník při cestách s karavanem, při převážení lodí na vodácké výpravy, anebo pro cestování s jízdními koly na speciálním nosiči. Je to natolik užitečný pomocník, že jej lze zařadit mezi nejvyužívanější autopříslušenství, která existují. Je k dispozici 24 hodin denně, kulový čep má unifikované rozměry (průměr 50 mm), takže na něj připojíte cokoli, v jakékoli evropské zemi.

Nejobtížnější úkol, který vás pak před dovolenou čeká, není převážení nákladu za vozidlem na tažném zařízení, ale výběr místa, kam se vydat, a jak vaší dovolenou pojmout a zorganizovat. Máte totiž mnoho možností a není vůbec snadné z těch všech upřednostnit jednu jedinou, kterou budete nakonec realizovat.

Jednu radu na závěr vám přece jen dáme: Zkuste to letos v tuzemsku, naše země je natolik bohatá na přírodní krásy i památkové objekty, že by byla škoda je bez povšimnutí míjet. Tipů na výlety, jimiž se lze inspirovat, je na Internetu spousta.

Nechejte si vyrobit bazén na míru

Pořídit si zahradní bazén je vynikající nápad. Už jste takových pár měli a teď přemýšlíte nad něčím větším? Chcete realizovat na svou zahradu bazén, který opravdu bude stát za to? Nejlépe, kdyby tak splňoval veškerá vaše kritéria? V tom případě se můžete obrátit na profesionály, kteří vám bazén mohou dokonce vyrobit přímo na zakázku, tedy na míru. Díky tomu budete mít všechno podle svých představ.

Jak může bazén vypadat? Může se jednat o hranatý tvar, oválky, zaoblený, obdélníkový, takzvaný přelivový nebo kruhový.

Jistě se budete ptát, jaká bude u bazénu na míru cena https://www.bazenygluc.cz/bazeny-na-miru.php.

žena v plavkách, bazén

Ta se stanovuje samozřejmě na základě složitosti objednávky, záleží na tom, jak má být konstrukce velká, široká a hluboká, dále na tom, jaké doplňkové služby si přejete, takže se nedá jednoznačně určit, kolik vás tato realizace bude stát. Ovšem není nic jednoduššího, než vyplnit nějaký poptávkový formulář a kontaktovat obchodníka. Ten vám jistě v krátkém čase sdělí alespoň minimální představu, kterou byste měli mít, než začnete dále přemýšlet o svém snu.

žena v bazénu

Při pořízení bazénu musíte myslet nejenom na jeho pořizovací hodnotu, ale také na hodnotu čistících jednotek, filtrací, ale také dalších doplňků či na finance vynaložené do budoucna na pravidelné čištění a údržbu – chemie na udržování vody v optimálních podmínkách. Pořídit se pak dají i další pomůcky, které vám ještě zpříjemní koupání nebo prodlouží koupací sezónu třeba až na 7 měsíců v roce jako je tepelné čerpadlo, opravdu výkonné a zastřešení bazénu, díky kterému budete mít neustále vodu čistou bez napadaného listí.

Už vám nic nebrání v tom, abyste si pořídili svou vlastní oázu klidu, pohodlí a zábavy. Plavat, koupat se, relaxovat nebo dovádět s dětmi na vlastní zahradě, to všechno jsou úžasné a báječné zážitky, které můžete v létě denně zažívat.

Krásné staré kredence

Mám moc ráda historii. Každá stará věc má v sobě jakýsi příběh a jakousi nostalgii. Já jsem velmi nostalgicky založená a dokážu se dívat dlouhé hodiny na předměty, které mají třeba sto let. Vždy si představuji, kdo danou věc využíval a k čemu. Komu dříve daná věc patřila, kde k ní přišel, jak se s ní zacházelo anebo kdy ji dotyčný měl naposledy, než ji odložil. A díky této mé zálibě ve starých věcech jsem si zamilovala antikvariáty a staré půdy. Nejlepší jsou to ty půdy ve starých domech. A já mám to štěstí, že v rodině máme dva staré domy, jsou mých prarodičů. U nich na půdě jsou věci prý ještě po původních majitelích.

Starý nábytek má své krásné kouzlo

A to bylo něco pro mě. Jednou jsem tam našla starý stůl. Měl na sobě hodně prachu a vypadalo to, že tam snad už padesát let stojí. Čí asi byl? Mých prarodičů nebyl, to vím jistě, a navíc o něm ani nevěděli. Stůl jsem otřela starým hadrem, který jsem taky našla na půdě a jen tak jsem se zamyslela, komu asi patřil. Vytvořím si vždy několik variant a pak se prám dědy a babičky, jestli si náhodou na něco nevzpomenou. O stolu nic neví, ale ví, kde jsou dva kredence Svetpokladu. To mě velmi zaujalo, protože už ten název, kredenc, je docela staré slovo.

Staré věci působí majestátně

Když jsem kredence viděla na půdě, tak jsem si je hned zamilovala. Byly to velké robustní krásky z kvalitního masivu. Vypadalo to na ořech, ten je sám o sobě velmi kvalitní. Sice lak na kredencích nebyl už ve skvělém stavu, ale i tak kredence vypadaly božsky. A já se rozhodla je opravit. Na internetu jsem se dočetla, jak pečovat o retro nábytek a jak ho opravit. Šetrně jsem obrousila starý lak, který se olupoval. Nyní byly kredence krásně opracované a přírodní. A já si tak říkala, který šikovný truhlář je asi dělal. Určitě mu musely dát velkou práci, protože každý záhyb kredenců byl dokonalý a precizně opracovaný. Šlo vidět, že jde o krásný kus, a ne ledajaké sériové strojové vyrábění, co vydrží ani ne rok a pak se rozpadne.

Na co dbát při práci na novém domě

Když navrhujeme rozložení a vybavení svého nového domu, pracujeme se spoustou představ. Je však důležité si uvědomit, že některé věci se pak těžko mění, a měly by být udělány tak, aby vydržely a fungovaly co nejdéle. Zatímco špatně zvolený nábytek můžeme vždy snadno prodat v bazaru, a pořídit nový, některé věci se mění hůř, a tak si je musíme dobře promyslet. Které to jsou, a na co při jejich výběru dbát?

vstupní hala

Schody

Když vybíráme schodiště Fa-havlicek.cz, po němž přejdeme z jednoho podlaží do jiného, musíme myslet na to, aby nám vyhovovalo i za dalších deset, dvacet, či dokonce třicet let. Je třeba tedy volit jak dle designu, funkce, tak i prostoru, který máme k dispozici. Bude se vám lépe hodit přímé schodiště, nebo schodiště s mezipodestou? Máte-li méně prostoru, můžete zvolit například točité, nebo obloukové schodiště. V případě že chceme schodiště, které vydrží na věky, zvolíme si betonové schodiště, a doplníme jej kvalitními obklady. Pokud si nejsme jistí, můžeme si nechat vyrobit dřevěné, nebo kovové schodiště, které nepostrádá styl. Dále pak musíme myslet na to, jaké zábradlí se nám bude líbit, jakou výplň si přejeme, a jaký materiál se nám bude nejlépe udržovat.

zatočené schodiště

Dveře

Především vstupní, ale i interiérové dveře musíme volit správně. Jejich výměna sice není tak náročná, ale přece jen už je to větší investice, a prodat dveře není tak snadné, jako prodat nábytek. Ideální je si nechat dveře vyrobit dle šířky průchodů, do kterých budou pasovat. Ačkoliv je dřevo laminát levnější, kvalitní dřevo jen tak nenahradíte. Dobře zvolené dveře zamezí vniknutí hluku mnohem lépe, a chrání vaše soukromí. Design je jen a jen na vás. Dáte přednost rovné bílé ploše, nebo dřevořezbě? Co se vstupních dveří týče, je důležité aby byly nejen esteticky příjemné, ale rovněž bezpečné, abychom se doma mohli cítit dobře a v bezpečí. V takových případech jsou nejlepší dveře bezpečnostní.

Pokud hledáte zařízení na míru, které vám bude sedět a vydrží, obraťte se na firmu Havlíček, která nabízí výrobu dveří, schodišť a zábradlí, kuchyní, obložek, a mnoha dalšího, přímo dle vašich potřeb.

Aby bylo auto k dispozici

Někdy lidé v případě, že potřebují auto, jednoduše zajdou do své garáže, nastartují a vyrazí na cestu. Mají to snadné, protože mají svůj vůz k dispozici a mohou ho tedy kdykoliv využít. Jenže stejně jako takoví lidé jsou mezi námi i ti, kdo auto nevlastní nebo z nějakého jiného důvodu v určité situaci nemívají k dispozici. A i ti posledně zmínění mohou někdy pocítit potřebu auto použít. Jenže jak, když žádné nemají?

Jak to vyřešit? Na tom vlastně vůbec nic není. Když někdo potřebuje auto, které mu schází, může si ho jednoduše vypůjčit. Což je často daleko výhodnější než si ho kupovat a pak pro něj nemít dostatečné využití.

auto Mustan

Jenže na koho se obrátit v případě, že nastane situace, v níž je takového vozidla zapotřebí? Často by bylo bláhové zkoušet to u souseda, u známých nebo dejme tomu ve firmě, kde jsme zaměstnáni. Ale není chybou, když se obrátíme na profesionály z tohoto oboru, tedy na půjčovnu aut. Protože třeba půjčovna aut Praha 9 https://autopujcovna-milan.cz/ je v tomto ohledu dokonalou volbou.

auto na ulici

Když si chce člověk půjčit auto, škodovku nebo třeba Ford, může tak právě zde učinit, a to za velice výhodných podmínek, protože se jedná o nejlepší a nejlevnější autopůjčovnu na Praze 9. Více než dvě desítky let existence, jež už má tato firma za sebou, svědčí o tom, že se jedná o žádoucí službu, která se dokázala tak dlouho udržet, a člověku se tu mimo půjčení auta jako takového dostane i leccos navrch, co činí nabídku ještě atraktivnější. S půjčeným vozem lze třeba najezdit neomezený počet kilometrů u nás i v cizině, běžné tu je zákonné a havarijní pojištění v tuzemsku i v Evropě, je možné si takové auto i nechat přistavit na dohodnuté místo a posléze ho na dohodnutém místě i vrátit a podobně.

Ať už si tu tedy zákazník půjčí osobní auto nebo minibus, určitě mu to poskytne kvalitní službu, která se dnes už pochopitelně očekává.

Keto neboli proteinová dieta – Co všechno obnáší a čeho se budete muset zřeknout?

Chcete si po létě zlepšit postavu a něco si přejete zhubnout? Určitě vás jako první napadne, jak štíhlejší postavy docílit. Poradíme, kterou dietu vyzkoušet!

Keto neboli proteinová dieta – Co všechno obnáší a čeho se budete muset zřeknout?

Není mezi námi asi nikdo, kdo by ještě pojmy keto dieta, proteinová dieta nebo bílkovinová dieta, neslyšel. V podstatě jde o jedno a to samé, o dietu, která úplně pobláznila celý svět. V oblibě ji mají mnohé celebrity, výživoví poradci i obyčejní lidé, kteří se díky této dietě propracovali ke štíhlejší postavě. Ovšem jsou také lidé, kteří zkusili jednou tuhle dietu a vícekrát by o ní už asi raději nechtěli ani slyšet. Co tedy všechno obnáší tato dieta a co musíte udělat, aby se vám hubnutí s ní povedlo?

pexels-photo-769289

Jídlo podle předepsaného seznamu

Ony všechny diety jsou dost kruté, už jen tím, že nám zakazují jíst to, co máme rádi. Většina odborníků na stavování by vám dokonce potvrdila, že je lepší vykašlat se na všechny známé i neznámé diety světa, ono je totiž důležité jen to, naučit se správně a hlavně vyváženě jíst, jíst správné potraviny ve správnou dobu, nepřejídat se a hodně pít. No jo, jenže občas se nám to prostě trošku vymkne z rukou. Potom chceme všechny hříchy rychle odčinit a jak jinak, než dietou, že? Pokud jste už zkoušeli všelijaké diety, což jistě zkoušeli, pak věřte, že z keto diety vám půjde hlava kolem ještě dříve, než s ní začnete. Ale nenechte se odradit, výsledky jsou podle všeho zaručené. Jen to vydržet.

Keto dieta, jak se jí s oblibou říká, má velmi striktní pravidla. Jak už její další dva názvy napovídají, jde o dietu, ve které prim hrají proteiny, tedy bílkoviny. Zatímco by se člověk měl zcela vzdát sacharidů a konzumovat opravdu jen jejich úplné minimum, strava by měla obsahovat zejména bílkoviny a v určité formě i zdravé tuky, to znamená, jíst hodně masa. Klíčem k úspěchu je v této dietě opravdu přesný a jasně daný jídelníček, který se musí dodržovat a žádné prohřešky nejsou tolerovány.

pexels-photo-2773942

Máte silnou vůli?

Je jasné, že na tohle člověk potřebuje hodně silnou vůli, sacharidy nepředstavují jen pečivo, nacházejí se v různých a to i běžných potravinách, zapomenout tak třeba budete muset i na oblíbené těstoviny a to i ty celozrnné. Jíst ale jen maso nebo některé druhy zeleniny? Ano, jen některé, všechny povoleny nejsou a to platí i u ovoce! To aby si člověk sebou bral seznam povolených potravin všude sebou. Uhlídat si jídelníček je tak neskutečně obtížné, i proto řada výrobců usnadňuje lidem jejich snažení a dají se nakoupit balíčky jídel určených pro keto dietu. Jíte tak jen to, co máte již předem připravené a nemáte v tom zmatek.

Aby vám keto dieta nepoškodila zdraví, může se držet jen maximálně několik týdnů. Půjdete do toho a vydržíte?

Aby byla mzda jasná

Odpovězte mi, prosím, upřímně. Dokážete si spočítat svoji mzdu, víte aspoň v hrubých obrysech, kolik za svoji práci dostanete, když vám přijde výplata? Pokud pracujete na téže pozici pro téhož zaměstnavatele už nějaký ten pátek, budete to vědět, a to na základě předchozích zkušeností, ale ani vy si dost možná nedokážete tento údaj vypočítat, tedy nevíte, proč dostáváte zrovna tolik, kolik dostáváte. A o někom, komu zmíněné zkušenosti chybí, už ani nemluvě, ten nejednou ani mlhavě netuší, jak si to zjistit.

dolary americké

On totiž sice zaměstnavatel poskytne nabídku odměny za práci zaměstnance, jenže takovou nabídku učiní v podobě hrubé mzdy. A z té ještě není vůbec jasné, kolik se pracujícímu zaplatí doopravdy, kolik peněz skončí na zaměstnancově účtu. Protože zaměstnanec nakonec skutečně dostane jenom čistou mzdu, což je něco poněkud jiného než to, co si pro něj jeho zaměstnavatel vyčlenil.

Jenže on ten výpočet ciste mzdy není zdánlivě zase až tak jednoduchý. Kolik lidí jenom neví, kolik a proč se z uvedené částky někde cestou k němu ztratí! A protože nelze pracovat bez jistoty, zda zaměstnanec nakonec se svými příjmy vůbec dokáže existovat, je záhodno využít aspoň na internetu vyvěšenou kalkulačku, která takový přepočet zvládne. Do té se zadají jenom požadované důležité parametry a za chvíli už každý ví, na čem je, kolik dostane a co si tedy bude moci za svoji výplatu dovolit.

dolary bankovky

A kolik že tedy někdo při určité hrubé mzdě dostane čistého? Tolik, kolik mu zbude po odvedení příslušné daně z příjmu, sociálního pojištění a zdravotního pojištění, respektive podle toho, o kolik je mu zmíněná daň snížena. A právě to člověk nejednou neví, zatímco ona zmiňovaná kalkulačka ano.

A tak bychom si měli my lidé svou hrubou mzdu přepočítávat na mzdu čistou. Abychom věděli, kolik máme skutečně dostat, a aby bylo jisté, že vykonáváme práci, kterou se dokážeme uživit.

Bezkonkurenční maďarská paprika

Mnozí z nás sledují v televizi pořady o vaření. A velmi často tam vidíme i muže, jak se zapojují do vaření a vždy chtějí něco chutného uvařit. Mnozí z nich to skutečně dokážou. A věřte, že snad každá žena přivítá, když její muž připraví chutný pokrm.

To staré pořekadlo, že „láska prochází žaludkem“ snad platí odpradávna. Když vaří pro rodinu žena, tak se určitě snaží vařit tak, aby to chutnalo celé rodině, tak snad proto, kvůli dětem, je s dochucováním jídla ostřejším kořením opatrnější.

Tento krátký článek je určen pro inspiraci ve vaření všem, kteří si občas rádi pochutnají na jiné kuchyni než je česká, na kuchyni, která nabízí originální jak koření, tak různé speciality pikantnějších chutí.

Maďarské speciality

Nemusíme cestovat daleko, náš blízký soused – Maďarsko, je vyhlášeno svoji specifickou a zdravou kuchyní, která jídlům díky své červené sladké a pálivé paprice, feferonkám, křenu, česneku, estragonu, oreganu, kopru, bobkovému listu, kmínu, čerstvých paprik a rajčat. Ze zralých červených paprik známe mletou sladkou a pálivou papriku ohnivé barvy a zralá rajčata se často okořeněné suší. Zvlášť v maďarské kuchyni s těmito ingrediencemi se dají připravit báječná jídla s nezaměnitelnou maďarskou chutí. Kdy připravené jídlo je skutečně velmi chutné a přitom nemusí být zrovna velmi ostré nebo pikantní.

Maďarská kuchyně je specifická, zdravá, vydatná, s pikantními i lehkými pokrmy. Každý region v Maďarsku má samozřejmě své speciality.

pravý maďarský guláš

Maďarská kuchyně https://www.mpochoutky.eu/ je hlavně vyhlášená svou paprikou – čerstvou a mletou. Sladká, pálivá a uzená mletá paprika snad na celém světě nemá konkurenci, jak v chuti, tak především v ohnivé barvě. Je to tím, že se pěstuje v oblasti Kalosca, kde jsou ideální podmínky pro její růst. Je tu plno slunce, správná nadmořská výška a hlavně tu nejsou velké výkyvy teplot.

Snad proto všechny produkty jako jsou například specifické maďarské uzeniny, nakládaná zelenina, paprikové krémy, nakládaný sýr s feferonkami a mnoho dalších potravin, jsou velmi chutné a nezaměnitelné.