Proč zvolit pro letní dovolenou Chorvatsko?


Chorvatsko patří, mezi oblíbené a levné destinace. Ovšem najdou se i tací, kteří stále považují tento ráj na zemi za místo, kde najdete pouze davy českých turistů, což je samozřejmě omyl. Krásy jaderského moře jsou opravdu dech beroucím zážitkem, kde můžete zažít ty nejromantičtější chvíle. Nyní vám představíme hned několik důvodů, proč letos vyrazit na dovolenou právě sem.
veselá máma s prckem.jpg 
1.       Všechno je zkrátka levné
Plánování dovolené může hravě zkazit nedostatek financí. Ne každý si může dovolit dát za dovolenou desítky tisíc korun a třeba ani nechce. Pak mějte na paměti, že to se vám na dovolené v Chorvatsku stát nemůže. Chorvatskoje poměrně levnou destinací a to nejen co se táče ubytování, ale i v podob jídla. Ceny jsou často srovnatelné s cenami u nás nebo na Slovensku. Nemusíte se tak bát zajít si na dobrou večeři do restaurace.
 
2.       Rodný jazyk vám bude stačit
Je jen malá pravděpodobnost, že na dovolené v Chorvatsku nepotkáte své krajany. V Chorvatsku jsou proto často zvyklí na Čechy, a jelikož se jedná o slovanský jazyk, stejně jako ten náš, dokážete se s nimi domluvit. Přidejte ke své rádoby chorvatštině ruce a nohy a objednání jídla nebo nákup nějakého toho suvenýru nebude problém. Češtinu uslyšíte téměř na každém kroku a tak se můžete navíc i seznámit a navázat nová přátelství. 
 
3.       Průzračné moře a nádherné pláže
I na „obyčejné“ dovolené v Chorvatsku na vás čeká plno nádherných pláží a krásně čistého moře. Možná jedinou nevýhodou je velká četnost turistů na plážích, ovšem není nic jednoduššího než popojít kousek od hlavní pláže a rázem si budete připadat, že máte moře sami pro sebe. V Chorvatsku najdete nádherné oblázkové pláže, které vám zajistí blankytně modrou hladinu.
holčička s tátou u vody.jpg 
4.       Vyhlášená Plitvická jezera
Pokud se nechcete celý týden vyvalovat na pláži, můžete v Chorvatsku objevit opravdu nádherná místa. Jedním z nich jsou právě Plitvická jezera.