Neplaťte za nájem

Přemýšlíte nad tím, že si postavíte vlastní dům?
Kdo chce bydlet ve svém domě, musí mít vyřešení finance. Pak už záleží jen na tom, jestli se vydáte cestou rekonstrukce staršího domu a nebo se vrhnete do výstavby nového domu. Pokud najdete opravdový architektonický klenot, byla by velká škoda jej zbourat. Vždy samozřejmě záleží na stavu domu. Ale pokud nenajdete nic, co by za to stálo, je pro vás nejspíš nejlepším řešením novostavba. Z hlediska financí je často levnější, a co se týče byrokratické zátěže, jsou novostavby často jednodušší na vyřízení stavebního povolení, protože vám odpadne řešení demolice stávajícího domu.

klíč od domu

Existují firmy, které vám postaví celý dům na klíč. To znamená, že si prohlédnete rodinné domy – katalog Enerdomy, a vyberete si dům, který vám bude plně vyhovovat. Řada firem stavící na klíč bude mít nabídku svých typových projektů na webu, takže se můžete informovat předem. Vyberete si projekt, jaký vám bude vyhovovat. Například enerdomy.cz nabízí i možnost zhotovení projektu přímo podle vašich potřeb, takže můžete mít svůj individuální dům rovněž na klíč.

Řada firem vám může pomoct nejen s individuálním projektem, ale i s vyřízením stavebního povolení. Pokud chcete vědět, jaké možnosti vám firma nabízí, aktivně se o možnosti zajímejte. Pro řadu firem je běžné, že pomáhají klientům nejen s projekty, ale s celou řadou dalších záležitostí, které předcházejí stavbě domu.

nový dům

Firmu vybírejte pečlivě
Abyste vybrali firmu, která opravdu staví domy v termínu a sjednané kvalitě, musíte si vybrat podle recenzí klientů. Nikdy nepodepisujte smlouvu s firmou, o které nic nevíte. Na internetu se dá najít leccos, tak toho využijte a zjistěte si o stavební firmě všechny dostupné informace. Díky tomu budete vědět, s kým smlouvu podepisovat a s kým rozhodně ne. Ušetříte si tak spoustu starostí a problémů.