Keto neboli proteinová dieta – Co všechno obnáší a čeho se budete muset zřeknout?

Chcete si po létě zlepšit postavu a něco si přejete zhubnout? Určitě vás jako první napadne, jak štíhlejší postavy docílit. Poradíme, kterou dietu vyzkoušet!

Keto neboli proteinová dieta – Co všechno obnáší a čeho se budete muset zřeknout?

Není mezi námi asi nikdo, kdo by ještě pojmy keto dieta, proteinová dieta nebo bílkovinová dieta, neslyšel. V podstatě jde o jedno a to samé, o dietu, která úplně pobláznila celý svět. V oblibě ji mají mnohé celebrity, výživoví poradci i obyčejní lidé, kteří se díky této dietě propracovali ke štíhlejší postavě. Ovšem jsou také lidé, kteří zkusili jednou tuhle dietu a vícekrát by o ní už asi raději nechtěli ani slyšet. Co tedy všechno obnáší tato dieta a co musíte udělat, aby se vám hubnutí s ní povedlo?

pexels-photo-769289

Jídlo podle předepsaného seznamu

Ony všechny diety jsou dost kruté, už jen tím, že nám zakazují jíst to, co máme rádi. Většina odborníků na stavování by vám dokonce potvrdila, že je lepší vykašlat se na všechny známé i neznámé diety světa, ono je totiž důležité jen to, naučit se správně a hlavně vyváženě jíst, jíst správné potraviny ve správnou dobu, nepřejídat se a hodně pít. No jo, jenže občas se nám to prostě trošku vymkne z rukou. Potom chceme všechny hříchy rychle odčinit a jak jinak, než dietou, že? Pokud jste už zkoušeli všelijaké diety, což jistě zkoušeli, pak věřte, že z keto diety vám půjde hlava kolem ještě dříve, než s ní začnete. Ale nenechte se odradit, výsledky jsou podle všeho zaručené. Jen to vydržet.

Keto dieta, jak se jí s oblibou říká, má velmi striktní pravidla. Jak už její další dva názvy napovídají, jde o dietu, ve které prim hrají proteiny, tedy bílkoviny. Zatímco by se člověk měl zcela vzdát sacharidů a konzumovat opravdu jen jejich úplné minimum, strava by měla obsahovat zejména bílkoviny a v určité formě i zdravé tuky, to znamená, jíst hodně masa. Klíčem k úspěchu je v této dietě opravdu přesný a jasně daný jídelníček, který se musí dodržovat a žádné prohřešky nejsou tolerovány.

pexels-photo-2773942

Máte silnou vůli?

Je jasné, že na tohle člověk potřebuje hodně silnou vůli, sacharidy nepředstavují jen pečivo, nacházejí se v různých a to i běžných potravinách, zapomenout tak třeba budete muset i na oblíbené těstoviny a to i ty celozrnné. Jíst ale jen maso nebo některé druhy zeleniny? Ano, jen některé, všechny povoleny nejsou a to platí i u ovoce! To aby si člověk sebou bral seznam povolených potravin všude sebou. Uhlídat si jídelníček je tak neskutečně obtížné, i proto řada výrobců usnadňuje lidem jejich snažení a dají se nakoupit balíčky jídel určených pro keto dietu. Jíte tak jen to, co máte již předem připravené a nemáte v tom zmatek.

Aby vám keto dieta nepoškodila zdraví, může se držet jen maximálně několik týdnů. Půjdete do toho a vydržíte?