Bazén aneb základní parametry pro výběr

Zásadní je vědět, pro jaké účely bude bazén především využíván. Jestli si hodláte i zaplavat nebo postačí jen coby zpestření v letních měsících pro děti. Každopádně pokud budete dostatečně informováni, tak každý bazén bude pro vás přínosem nejen pro adekvátní osvěžení
venkovní bazén
Který druh bazénu zvolit a proč?

Mezi základní typy náleží volba mezi nadzemním bazénem či zapuštěným do země. Nicméně v případě nadzemního bazénu je rozsáhlý výběr, kdy lze volit bazén mající různou konstrukci, jako je například plastová či dřevěná s fóliovým vyložením, bazény z PVC, ocelové či laminátové apod.

Laicky lze prohlásit, že nadzemní bazény jsou ideální na chlalupu či chatu nebo na menší zahradu. Stejně tak jsou řešením, jestliže chcete bazén spíše pro osvěžení či coby umožnění vodních radovánek pro děti. Zapuštěný bazén do země je finančně náročnější, nicméně je ideální pro ty, kdo mají jednak dostatečný prostor a chtějí si dopřát i plavání ve vlastním bazénu. Předností je životnost, neboť bazén zapuštěný do země je takřka doživotní záležitost.

Ideální velikost aneb dle čeho se rozhodovat

Asi pro většinu výběr velikosti bazénu se odvíjí od finanční situace. Nicméně pozitivní je, že i menší bazén dokáže poskytnout v létě osvěžení, pro děti bude dostatečnou zábavou. A pokud doplníte menší bazén třeba protiproudem, i náročnější jedinec bude spokojený a bude si užívat chvilky v bazénu.
přístřeší bazénu
Sice pro většinu bazén znamená možnost užití si plavání. A jen ten bazén, kde je možno si zaplavat, je chápán jako mající smysl. Ne vždy je toto však reálné pro každého či každou rodinu. Jestliže vám postačí jen takové to kondiční si zaplavání, pak můžete se spolehnout na bazén o rozměru zhruba tři metry na čtyři až pět metrů a pokud možno doplněno o protiproud. Pro využití již koupání celé rodiny je ideální minimálně bazén o velikosti šest metrů na tři metry. Hloubka by minimálně měla být o něco více jak jeden metr.

Jaký tvar – ovál či čtverec?

Byly doby, kdy zkrátka bylo v zahradách vidět jen kruhové či čtvercové bazény. Někde jsou doposud k vidění. Nicméně moderní doba zasáhla v pokroku i co se týče do zahradních bazénů. Naopak pochopitelně jsou interesantní netypické tvary. Mnohdy jsou však i spíše více jediným reálným řešením pro využití daného prostoru, jenž je pro bazén k dispozici. Ideální pro celou rodinu je bazén v tzv. v ledvinkovém tvaru.

Bezpečnost na prvním místě!

Nejedná se v tomto případě jen o úpravu a údržbu vody, která musí být hygienicky nezávadná. Ale jde o to, aby děti nebyly v bazénu bez dozoru dospělé osoby, zejména ty nejmenší. Stejně tak bezpečná úprava v okolí bazénu je velmi důležitá.