Nenáročné a krásné pokojové rostliny

Znáte to jistě také, jdete po ulici a vidíte jak se za okny bytů tyčí a krásně kvetou nejrůznější květiny, a vy si při pohledu na ně říkáte, proč právě vám se nedaří nic podobného doma vypěstovat. To je úplně normální, ne každý má tolik zkušeností s pěstováním pokojových rostlin aby mu každá květina doma pěkně rostla a kvetla. Někdy kytku v květináči prostě dostanete a tak se pokoušíte najít návod jak se o ni nejlépe starat a stejně se vám to nepodaří.
květinářství a dekorace
Když si ale kytku v květináči půjdete koupit sami, už dopředu si zjistěte, jakou byste chtěli a přečtěte si něco o tom jak o ni pečovat. Často vám totiž v květinářství budou povídat o tom jak je to rostlina nenáročná a na pěstování jednoduchá ale nemusí tomu tak vždy být. Ne každému se to musí nutně doma pak podařit. Takovým příkladem může být například orchidej. Ta je u nás velmi oblíbená jako pokojová rostlina, není zase tak náročná na zalévání a péči a přesto nekvete tak krásně jak by mohla úplně každému. A to umí pěkně naštvat. Kterou tedy pokojovou rostlinu vybrat, abychom se z ní mohli těšit dlouho a vydržela i v domácnosti pěstitelského amatéra?

žlutofialové macešky

·         Šplhavnice: tuhle rostlinku určitě každý zná. Říká se jí také potosovec neboli prostě potos. Doma ji měli už naše babičky a vy když jste byli malý určitě také. Je naprosto nenáročná, stačí jí, když ji budete pravidelně zalévat a občas potřebuje osprchovat listy od prachu. Roste velmi rychle a dobře. Říká se í také šplhavka a to proto, že když roste, vlastně šplhá nahoru. Téměř za chvíli tak budete mít doma hezkou zeleň.

·         Lopatkovec: své jméno získala tak, že její květy vypadají jako malé lopatky. Mají bílou barvu a vypadají moc hezky. Rostlina se velmi snadno množí, takže kvést vám bude téměř pořád. Říká se o ní, že umí v místnosti čistit vzduch, proto je také oblíbená. Stačí ji pravidelně zalévat a umístit do prostoru, kde je spíš stín a ne příliš moc sluníčka.

·         Fialka: fialky známe všichni. Je jich více druhů, všechny mají drobné a barevné kvítky, které jsou moc hezké a vypadají doma báječně. A co víc, rostlina je opravdu nenáročná, zalévá se málo a nejlépe se voda lije do kalíšku pod květináčem. Mají rádi sluníčko, ale bude se jim dařit i ve stínu a umí vydržet opravdu hezkou řádku let.

S těmito pokojovými rostlinami určitě nešlápnete vedle. A pokud se nebude přece jen dařit ani jim, doporučím snad už jen kaktus. Hodně štěstí při pěstování pokojovek, ať je váš domov stále barevný a zelený.