Když máte nouzi o peníze, tak není zbytí, zkrátka potřebujete půjčku

I ten nejhlubší pramen může vyschnout, takže když už není kde brát, musíte si peníze půjčit. Ovšem není se čeho obávat, půjčka je naprosto běžný finanční nástroj, který vám umožní získat potřebné peníze ihned a bez čekání. Stačí si jen vybrat, kam pro ni vyrazíte. Na výběr máte v zásadě dvě možnosti, tedy když pomineme vaše přátele a rodinu, kteří by vám rovněž mohli půjčit. Taková půjčka v rodině může být mnohem výhodnější, protože ji s velkou pravděpodobností získáte bez úroků. Na druhou stranu byste měli počítat s tím, že vaše vztahy dost možná nenapravitelně zatíží. Záleží tedy na každém, aby zvážil možné přínosy a rizika, a podle toho se rozhodnul, která volba je ta nejlepší.

money-1090816_640

Když jde o běžné finanční instituce, kam můžete pro půjčku vyrazit, máte v zásadě dvě obvyklé možnosti – banky a nebankovní společnosti. Jak to chodí v té první, tradiční společnosti, většina z nás už moc dobře ví. Většina lidí bankám důvěřuje už proto, že jsou to jejich dlouhodobí známí a mají za to, že zde jim žádné riziko nehrozí, takže zde očekávají stabilitu a jistotu. Naopak druhému typu společností se doposud mnoho lidí vyhýbá, protože si nejsou jistí, co mají v takovém případě očekávat.

Ovšem jsou to právě banky, kde s velkou pravděpodobností narazíte, pokud budete mít při sjednávání půjčky sebemenší komplikace. Stačí nižší příjmy, vyšší výdaje, finanční zátěž z minula, zápis v registru, anebo dokonce i taková banalita, jako je příliš nízký, anebo naopak vysoký věk. I ty se mohou stát vaším hendikepem. A když zde jednou narazíte, tak máte po penězích – pravidla jsou předem daná a výjimky neexistují.

vejir ruzovych bankovek

Naopak velkou předností nebankovní hypotéky je to, že se vám plně přizpůsobí. Je velice flexibilní a její podmínky je možné upravit na míru vašim možnostem. Takže ani nižší příjem anebo zápis v registru vadit nemusí, můžete získat půjčku ve variantě hypotéky bez registru, anebo bez příjmu.